Stowarzyszenie "Jedna Polska" nawiązało współpracę z Funadacją "Angeli Iustitiae". Efektem jest koncepcja wspólnego działania na rzecz poprawy jakości prawa. Zasada działania jest prosta i opisana na amerykańskich banknotach: e pluribus unum - co w wolnym tłumaczeniu oznacza - w jedności siła. Zjednoczyli się:
 
1. Prawnicy, Aplikanci, Adwokaci i Radcy Prawni współpracujący z Fundacją "Angeli Iustitiae"
 
2. Stowarzyszenie "Jedna Polska"
 
 
 
Opis projektu
 
Fundacja "Angeli Iustitiae" obsługuje aktualnie kilkaset osób oszukiwanych lub oszukanych przez firmy windykacyjne, pożyczkowe lub inne instytucje finansowe. Udało nam się pozyskać kancelarie prawne, które zgodziły się pomagać poszkodowanym nie pobierając od nich żadnych pieniędzy, licząc tylko na wynagrodzenie z zasądzonych kosztów zastępstwa procesowego od wygranych spraw. W przypadku przegranej sprawy (taka jeszcze nigdy nie miała miejsca do tej pory) mecenasi rezygnują z jakiegokolwiek wynagrodzenia. Takie warunki wynegocjowano tylko ze względu na dostęp do dużej liczby klientów, de facto oznaczają, że świadczymy dla obywateli pomoc pro publico bono o bardzo wysokim poziomie skuteczności, broniac ich przed poważnymi kłopotami finansowymi.
 
Stowarzyszenie "Jedna Polska" i/lub Fundacja "Angeli Iustitiae" przystępują  do spraw na etapie przedsądowym, sądowym i egzekucyjnym. Przy czym najpoważniejsze problemy są z odkręceniem sprawy gdy klient zgłosi się dopiero podczas egzekucji komorniczej, bo nawet jeśli uda się wznowić postępowanie i wygrać to okazuje się to działaniem spóźnionym, gdyż wcześniej klient został zlicytowany, pozbawiony ruchomości lub nieruchomości, albo zajęte pieniądze przez komornika przepadły i nie daje się ich odzyskać. Niestety takich tragedii jest natłok, gdyz klienci często nawet nie wiedzą o tym, że mają sprawę w sądzie bo windykatorzy podaja nieaktualne lub nieprawdziwe adresy, powodujac że wyroki sie uprawamacniaja bez udziału pozwanego. Dlatego staramy się docierać do potencjalnych klientów najwcześniej jak to jest możliwe w postępowaniu sądowym z powództwa firm windykacyjnych i finansowych, gdzie po drugiej stronie jest nieświadomy obywatel. Korzystamy z możliwości organizacji społecznych za ich pośrednictwem poszukujemy potencjalnych pokrzywdzonych i  przydzielamy mu darmowego adwokata. Jednocześnie przystępujemy do takich spraw jako "czynnik społeczny"  walcząc w interesie pozwanego, aby nie dopuścić do przekrętu sądowego i uprawomocnienia sie wyroku niekorzystnego dla ofiary oszustów finansowych.
 
Projekt wygladać ma tak, że Fundacja "Angeli Iustitiae" i Stowarzyszenie "Jedna Polska" poszukują pokrzywdzonych przez instytucje finansowe. Następnie informujemy "naszych" prawników, posiadających pełnomocnictwo od stowarzyszenia i/lub Fundacji, a ci składają oświadczenie o przystąpieniu organizacji społecznej do sprawy w oparciu o art. 61 par 2 Kpc, poczym zapoznają się z aktami sprawy jako juz uczestnik postępowania. Bardzo często to dopiero nasz prawnik powiadamia nieświadomego dłużnika o toczącym się za jego plecami postępowaniu. Nasi darmowi, dla poszkodowanych, prawnicy  bardzo często wygrywją sprawę, a swoje honoraria uzyskują od przegrywających w Sądzie oszustów finansowych:-)
 
W ten sposób, działając wspólnie, pod dwoma szyldami - JEDNA POLSKA i  ANIOŁY SPRAWIEDLIWOŚCI ratujemy wielu ludzi przed kłopotami. Korzyść jest  obopólna, bo przewracamy system złych praktyk banksterów, lichwiarzy i windykatorów, pomagamy ludziom, a nasi prawnicy maja zajęcie i dochód,który nie obciąża kieszeni pokrzywdzonych.
 
Osoby oczekujące bezpłatnej pomocy prawnej zapraszamy do naszego biura w Warszawie przy ul. Odolańskiej 15 liok. 5, gdzie nasi prawnicy przygotowuja obsługę prawną. Z naszym warszawskim biurem można również kontaktować się telefonicznie - tel. 22 121 77 07, lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. z Koordynatorem prac biura  w Warszawie. Koordynator jest również odpowiedzialny za kontakty z Sądami.